6 نکته طلایی برای نگهدای و شستشو لباس های نخی

پارچه‌های نخی از الیاف طبیعی گیاهی تهیه می‌شوند. این پارچه‌های محبوب به خوبی هوا را در خود جریان می دهند و دوام بالایی دارند. تمامی محصولات تولیدی گروه ابراهیمی نیز از %۱۰۰ الیاف طبیعی ویسکوز تولید شده است. محصولات پرطرفداری مثل شمدهای یزدی، حوله های تن پوش، حوله های حمام و دستمال های تنظیف که تماما توسط بافندگی ابراهیمی با نخ طبیعی تولید شده است.

برای حفظ ظاهر و افزایش دادن عمر مفید این محصولات نخی، باید به نکات مربوط به نگهداری و شستشوی این لباس‌ها دقت کرد که در ادامه به آن اشاره می شود.

آبرفت، فقط یکبار!

ماهیت خاص الیاف لباس های نخی باعث شده تا حین شتشو آب بروند اما آب رفتن لباس نخی فقط یک بار اتفاق می‌افتد و آب رفتن هرگز باعث نمی‌شود تا محصول دو یا سه سایز کوچک‌تر شود.

این موضوع در سایز بندی تولیدات ابراهیمی مورد توجه قرار گرفته و در خصوص سایز انتخابی نگرانی نداشته باشید.

نحوه صحیح شستشو

شستشو به روش دستی و با آب سرد و یک شوینده ملایم توصیه اکثر تولیدکنندگان پارچه نخی است
توجه داشته باشید محصولات نخی بعد از شتسشو اصولی حتی نرم تر و لطیف تر هم می شوند.

نحوه شستشو یا ماشین لباس شویی

اگر امکان شستشوی دستی وجود ندارد، استفاده از برنامه ملایم ماشین لباسشویی توصیه می‌شود.
در شستشوی ماشینی هم باید از آب سرداستفاده کرد. اگر نیاز دارید که دمای آب را بالاتر ببرید، استفاده از آب ولرم تا کمی گرم مجاز است.

دقت در اتو پارچه های نخی

پارچه‌های نخی برای کامل اتو شدن به حرارت و بخار بیشتری نیاز دارند. برای محافظت بیشتر از الیاف، یک پارچه نازک و تمیز روی پارچه قرار دهید و بعد اتو را رو آن بکشید.

نم دار اتو کنید
نم‌دار بودن پارچه نخی حین اتو باعث می شود رطوبت موجود در الیاف فقط با چند بار تماس صفحه اتو به بخار تبدیل شده و باعث باز شدن راحت‌تر چروک‌ها خواهد شد.‍

نگهداری از لباس‌های نخی در خانه

محصولات نخی را پس از خشک شدن کامل در کشو یا کمد بگذارید، هرگز وقتی قرار است مدت زیادی از منسوجات نخی خود استفاده نکنید، به آن آهار نشاسته نزنید.

ساده اما ضروری
رعایت نکات ذکر شده خیلی ساده هستند اما همین نکات ساده، تاثیر چشمگیری بر حفظ دوام و ظاهر محصولات و پارچه های نخی خواهند داشت. ‌

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
جشنواره فروش عید قربان تا غدیر ۱۴۰۰

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست